Лист МОН № 1/5119-22 від 13.05.22 року "Про здійснення превентивних заходів серед дітей та молоді в умовах воєнного стану в Україні"

Засідання "круглого столу"

Щорічно проводяться засідання "круглого столу". для учнів 8-11 класів з попередження злочинності, роз`яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх, з пропаганди здорового способу життя.

Перед школярами виступають: лікар-нарколог Харківського обласного наркологічного диспансеру Шпаченко В.М., провідний юрисконсульт ЦСССДМ Московського району Сліпченко Т.І., президент ХГОО «Фонд рятування дітей та підлітків України від наркотиків» Миславська І.Б.

Цей виховний захід щорічно проводяться на базі закладів району на виконання Плану спільних заходів Управління освіти адміністрації Салтівського району Харківської міської ради Харківської області зі Службою у справах дітей по Салтівському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, сектором ювенальної превенції Салтівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, ХМЦСС "Довіра", Харківським міським шкірно-венерологічним диспансером №2, Наркологічним кабінетом Салтівського району міста Харкова з попередження правопорушень, злочинності, насильства, булінгу, запобігання дитячій бездоглядності і жорстокого поводження з дітьми, здійснення правоосвітницької роботи в закладі освіти з учнями та батьківською громадськістю, роботи з пропаганди здорового способу життя, попередження наркоманії,

Посібник з попередження насильства в сімї

Круглий стіл

Наслідки впливу алкоголю та наркотиків на дитячий організм

Добре знаючи, яку небезпеку таїть у собі наркоманія, люди все ж продовжують приймати наркотики і губити своє життя. Але, мабуть, найбільше від наркоманії страждають ДІТИ! Згідно з даними одного дослідження, опублікованими в бразильській газеті «Жорнал да Тарді», 24,7 відсотка молоді від 10 до 17 років вже пробували який-небудь з наркотиків.

Хоча в останні роки знизилося споживання наркотиків серед молоді, у величезного числа дітей розвинулася залежність від наркотиків. Візьмемо, наприклад, тих, хто навчається у випускних класах середньої школи. Одне дослідження показало, що за минулий час 37 відсотків з цих підлітків принаймні раз спробували марихуану. Кожен п'ятий курив її протягом останнього місяця. Майже кожен десятий пробував «екстазі» в минулому році. Більше 6 відсотків спробували ЛСД.Звіти з різних країн світу не вселяють оптимізму. Британська Національна служба статистики повідомляє, що «12 відсотків учнів у віці 11-15 років вживали наркотики в минулому році ...Цілком ймовірно, найпопулярніший наркотик у них - це конопля (марихуана) ». Особливу стурбованість викликає той факт, що «більш ніж третини (35 відсотків) школярів пропонували спробувати один або кілька наркотиків».

До чого веде такий спосіб життя? Часто наркомани замішані в контрабанді наркотиків і винні у вбивствах, скоєних через наркотики. До того ж через наркоманії багато людей стають жертвами насильства, отримують каліцтва і вступають у ризиковані, випадкові статеві зв'язки. Не поспішайте говорити, що вашої сім'ї таке ніколи не торкнеться! В одному повідомленні зауважувалося: «Наркотики - проблема не тільки бідноти, національних меншин або жителів міських трущоб ... Серед наркоманів зустрічаються люди всіх соціальних верств з усіх частин країни. Наркоманія зачіпає всіх ». Однак часто батьки не бачать небезпеки і спохвачуються занадто пізно. Так як батьки часто поблажливо ставляться до витівок своїх дітей, вони остаточно розпускаються. Йдуть з дому.

Всесвітня організація охорони здоров'я виділяє п'ять основних причин, що пояснюють інтерес молоді до наркотиків:

1) бажання відчути себе дорослими і самим приймати рішення;2) бажання бути схожими на інших;3) бажання розслабитися і відпочити;4) бажання ризикувати і бунтувати;5) бажання задовольнити свою цікавість.

Доступність наркотиків, а також тиск однолітків можуть підштовхнути когось з молоді на цей небезпечний шлях.У книзі Health Crisis 2000 автор називає наркоманію «повільним ковзанням в пекло». У ній говориться, що «процес руйнування розуму і тіла молодої людини ... є таким жахливим, а реабілітація такої довгої і важкої для пацієнта і допомагають йому, що ця область заслуговує на особливу дослідження ».

Звіт про інші дослідженні, що проводилося за фінансової підтримки Європейського союзу, показує, що «пияцтво стає все більш звичайним явищем» серед молоді. Там же йдеться, що «зловживання алкоголем призводить як до негайних наслідків - аварій і нещасних випадків, хуліганським витівкам і отруєнь, так і до проблем, які проявляються пізніше, наприклад до загальмованості у розвитку і до соціальних проблем». В одному повідомленні з Японії говорилося, «що в Японії підлітки найчастіше використовують як наркотики органічні розчинники, що можуть привести до вживання інших наркотиків».Серед захворювань, що викликаються зловживанням алкоголем, - цироз печінки, гепатит і різні неврологічні розлади, наприклад біла гарячка. Тривалий пияцтво може призвести до раку, діабету, а також до захворювань серця і шлунку.Деякі вважають, що, поки з боку не помітно, що вони п'яні, можна пити скільки завгодно. Однак є люди, у яких майже не спостерігається ознак сп'яніння, навіть якщо вони неабияк вип'ють. Думати, що це нешкідливо, - значить обманювати себе. Наше серце схильне брехати нам самим, тому покладатися на власну думку небезпечно. Поступово у людини може розвинутися залежність від алкоголю, і він «поневолився великою кількістю вина». Про те, як стають алкоголіками, Каролайн Непп пише в своїй книзі: «Це повільний, поступовий, непомітний процес». Так, зловживання алкоголем - підступна пастка. Надмірне вживання спиртного жалить, як змій: людину нудить, його думки плутаються, він навіть може втратити свідомість. Буває, п'яний бачить «дивні бачення» - у нього можуть виникнути галюцинації або може розігратися фантазія. Також він менш стриманий: у нього на язиці аморальні думки і бажання, які зазвичай люди придушують.Мільйони людей вмирають передчасно через нерозумний спосіб життя. Здоров'я багатьох підривають пияцтво, статева розбещеність, наркоманія, куріння. Якщо людина, віддається таким порокам, в результаті захворює, чи варто звинувачувати будь-кого? Звичайно, ні. У своїй хворобі винен він сам. Приписувати своє нездоров'я комусь - означає складати з себе відповідальність за свій власний безрозсудний спосіб життя.

Кiлькiсть переглядiв: 0