/Files/images/49293646.jpg

Соціальний захист- це система заходів, спрямованих на відновлення зовнішніх соціально-економічних, політичних, медико–екологічних, правових, психолого–педагогічних умов, які забезпечують на сучасному рівні виживання і розвиток дітей, на подолання ситуації, коли дії окремих осіб чи інститутів наносять безпосередню шкоду здоров’ю, психічному, моральному, інтелектуальному розвитку дитини.

Дитинство – найважливіший період у становленні особистості. Саме тоді людина потребує найбільшої уваги та захисту. Від ставлення до дітей, розуміння їхніх проблем, інтересів та потреб, стану охорони дитинства залежить доля кожної людини і розвиток суспільства загалом.

Охорона дитинства – система державних та громадських заходів, спрямованих на забезпечення повноцінного життя, всебічного виховання і розвитку дитини та захисту її прав.

Основні завдання соціального захисту дітей у школі:

• створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дітей, забезпечення їх правового та соціального захисту;
  • допомога в розвитку творчих і потенціальних здібностей дітей;
  • соціальний захист дітей пільгового контингенту.

Нормативні документи щодо забезпечення соціального захисту дітей пільгового контингенту

З метою реалізації Закону України «Про охорону дитинства» в кожному навчальному закладі повинні постійно проводитись дослідження щодо виявлення дітей соціально незахищених категорій Категорії дітей, що підлягають соціальному захисту:

• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з особливими фізичними та розумовими потребами;
  • діти з інвалідністю;
  • діти з багатодітних сімей;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
  • діти одиноких матерів;
  • діти, які постраждали внаслідок воєних дій та збройних конфліктів;
  • діти, внутрішньо переміщених осіб;
  • діти військовослужбовців;
  • діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов'язків;
  • діти журналістів, які загинули;
  • діти, батьки яких були шахтарями і загинули.

Крім того, посиленої уваги потребують діти таких категорій:

• діти із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах;
  • діти із неповних сімей.