ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ

/Files/images/bbloteka_2021_2022/день мови.jpg

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошено на Генеральній конференції ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року.

«Мови – це важливо!» - цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови.

Сьогодні в різних країнах світу люди говорять на 6000 мовах. Мови – це не тільки простий символ розуміння, вона витворюється в певній культурі, у певній традиції. Поки живе мова, житиме й народ як національність.

Українська мова в усі часи дивувала світ своєю красою, витонченістю, ніжною мелодикою. Загальновідомі факти про високе поціновування нашої мови представниками інших народів: 1934 року в Парижі на лінгвістичному конгресі провідні фахівці світу українську мову визнали третьою з-поміж усіх мов (після французької й фарсі) за мелодійністю, лексичним і фразеологічним багатством, величезними словотвірними можливостями, синтаксичною гнучкістю. А кількома роками пізніше на аналогічному форумі науковців у Швейцарії нашу мову було названо другою, після італійської, де за головний критерій оцінки бралася евфонічна система мови, тобто її мелодійність, милозвучність.

Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. А найголовнішою його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.

Кiлькiсть переглядiв: 0